Aktualności

Jadwiżanki aktualnosci logo główna
założyciel
czytelnia
aktualności

Zaproszenia i aktualności:

Powrót...

Ciemne Jutrznie Ciemne Jutrznie
W szczególnym czasie ostanich dni przed Paschą zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z siostrami.

W kościele św. Marka:
Wielka Środa:
Godzina czytań po Mszy świętej o 18.30
Wielki Czwartek:
Jutrznia: 7.30, Godzina czytań: 21.00
Wielki Piątek:
Jutrznia: 7.30, Godzina czytań: 21.00
Wielka Sobota:
Jutrznia: 7.30

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (Pychowice):
Wielka Środa:
Godzina czytań po Mszy świętej o 18.00
Wielki Czwartek:
Jutrznia: 7.30, Godzina czytań: 22.00
Wielki Piątek:
Jutrznia: 7.30, Godzina czytań: 22.00
Wielka Sobota:
Jutrznia: 7.30

 1-4 IV 2015
Kraków


Rekolekcje powolaniowe Rekolekcje powołaniowe
Przyjedź, to może być Twój czas! "Twoje Słowo jest lampą na mojej ścieżce" to rekolekcje dla wszystkich, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi, drogi życia i starają się odnaleźć swoje prawdziwe powołanie. Jeśli chcesz...
- mieć czas dla Boga i siebie - sam na sam
- zaznać klimatu skupienia i milczenia w klasztornych murach
- ...aby Twoja modlitwa była żywa i dawała Ci pokój serca
- poznać siebie i odpowiedzi na trudne pytania dotyczące Twojego życia
Oprócz tego Msza Święta, Konferencje, Spowiedź, Kierownictwo duchowe podczas indywidualnej rozmowy czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć duchowo czas rekolekcji.
Rekolekcje w terminie: 22 maja - 26 maja
Odbędą się w Zawichoście.
Chętnych zapraszamy do potwierdzenia telefonicznie lub mailowo do 15 maja pod nr. tel. 693 132 957 lub powolania@jadwizanki.pl

Rekolekcje: Narodzić się na nowo Narodzić się na nowo
Rekolekcje o tym, co znaczy narodzić się na nowo i stać się... Nowym Człowiekiem.
Zapisy na:
www.zawichost.jadwizanki.pl/program.php
Termin: 10-12 kwietnia 2015
Miejsce: Zawichost.
Prowadzą: ks. Michał Powęska i s. Aleksandra Walawska (jadwiżanka).
Zapraszamy wszystkich chętnych na kwietniowy czas łaski! Szczególnie ludzi młodych (16- 30 lat), którzy chcą zostawić rutynę swojej wiary, na nowo odkryć sens chrztu świętego i zacząć żyć ekstremalnie.
Proponujemy trzy dni:
- bycia z Bogiem sam na sam,
- rozmowy z ludźmi, którzy myślą podobnie,
- szukania swojego miejsca we Wspólnocie Kościoła. Jeśli masz białą szatę ze swojego chrztu i swoją świecę chrzcielną to przywieź je ze sobą! Jeśli grasz na jakimś instrumencie nie zapomnij go zabrać! Kliknij aby się zgłosić. Inne dane kontaktowe na plakacie na stronie wydarzenia​.

 10-12 IV 2015
Zawichost

Obraz Serca Jezusowego Obraz Serca Jezusowego
Kościół szczecińsko-kamieński w ramach przeżywania roku życia konsekrowanego ma taką inicjatywę, że w tym roku nawiedza domy zakonne kopia wizerunku Serca Jezusowego. Oryginał jest w sanktuarium Serca Jezusowego u Chrystusowców. Od 7 do 14 marca wizerunek ten był obecny w naszej kaplicy i przypominał nam o miłości Jezusa, skłaniając do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Właśnie w ubiegłą sobotę pożegnałyśmy ten wędrujący obraz i przekazałyśmy go siostrom Jezusa Miłosiernego.

 7-14 III 2015
Szczecin

Obrzęd wybrania Obrzęd wybrania
Czas Wielkiego Postu był zawsze czasem bezpośredniego przygotowania katechumenów do chrztu. Wchodzą oni w okres oczyszczenia i oświecenia, czyli czas duchowych rekolekcji: „oczyszczenie serca i myśli przez badanie sumienia i pokutę” oraz „oświecenia wewnętrznego przez głębsze poznanie Chrystusa Zbawiciela”. Okres ten rozpoczyna się obrzędem wybrania, czyli wpisania imienia. 24 lutego byliśmy świadkami tego wydarzenia w szczecińskiej katedrze, któremu przewodniczył biskup pomocniczy Henryk Wejman.
Dla katechumenów jest to moment centralny w ich drodze do spotkania z Jezusem Chrystusem w sakramentach świętych. W liturgicznym obrzędzie Kościół ogłosił akt wybrania spośród grona katechumenów 9 kandydatów, którzy po dłuższym czasie kształtowania duszy i serca zostali uznani za przygotowanych i godnych, aby przystąpić do sakramentów chrześcijańskiego wtajemniczenia w najbliższą Wigilię Paschalną.

Więcej: www.katechumenat.szczecin.pl
Zdjęcia w galerii

 24 II 2015
Szczecin

Obrzęd wybrania Obrzęd wybrania
19 lutego w kościele świętego Marka troje spośród naszych krakowskich katechumenów przeżyło obrzęd wybrania, w którym zostali dopuszczeni do przyjęcia sakramentów inicjacji w najbliższą Wigilię Paschalną. Mszy świętej i obrzędowi przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Towarzyszmy naszym wybranym serdeczną modlitwą. Pamiętajmy także o katechumenach, którzy trwają w dalszych przygotowaniach do przyjęcia sakramentów.

 19 II 2015
Kraków

Przyjęcie do postulatu Przyjęcie do postulatu
1 lutego w naszym Domu Generalnym w Krakowie podczas Nieszporów, którym przewodniczył o. Konrad Małys OSB, miał miejsce obrzęd przyjęcia do postulatu naszych dwóch nowych sióstr - Katarzyny i Pauliny. Po nieszporach została odprawiona Eucharystia, a po niej świętowałyśmy. Prosimy o modlitwę za nasze najmłodsze Siostry i za całą naszą Wspólnotę, byśmy wiernie szły za Chrystusem.
Zdjęcia w galerii

 01 II 2015
Kraków

Formacja junioratu - Styczeń 2015 Zdjecia junioratu
Styczeń był bogaty w spotkania formacyjne. Najpierw w Zawichoście w dniach 7-9 I siostry przygotowujące się do złożenia profesji wieczystej miały swój zjazd, podczas którego próbowały zastanowić się nad swoją drogą powołania, nad drogą lat we wspólnocie z Jezusem i z siostrami. Jak Jezus je prowadził, jak wychowywał do wolności, do miłości. Natomiast w dniach 10-11 I siostry z podstawowego junioratu w Krakowie, w gościnnych progach domu Ojców Redemptorystów, miały sesję formacyjną nt. Eucharystii. Nasze siostry s. Agnieszka Z., s. Ewa K., s. Ewa G. (i s. Marzena – pośrednio), przekazały nam garść informacji, duchowych inspiracji i tym samym pozwoliły ożywić miłość i otwartość na Eucharystię. Jesteśmy wdzięczne Siostrom za tę sesję.
Kilka zdjęć z obu wydarzeń.

 I 2015

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie 2014
Życzymy Wam wszystkim
Świąt pełnych pokoju i radości
- z powodu Boga, który tak ukochał ludzi,
że Syna swojego Jednorodzonego dał na ten świat,
aby każdy, kto uwierzy w Boże Narodzenie i w Paschę,
miał życie wieczne.
Niezwykły to plan
- Bóg najpierw rozbił namiot w Maryi (bo w Niej zamieszkał),
a potem rozbił namiot pomiędzy nami,
sprawiając odtąd, że codzienność
przeżywana razem z Nim
stała się drogą uświęcenia.
Tego mieszkania z Bogiem w codzienności
życzymy z całego serca.

Obrzęd pokutny i zawierzenie Wspólnoty Matce Najświętszej Obrzęd pokutny i zawierzenie Wspólnoty Marce Najświętszej
W dniach 13-14 grudnia przeżyłyśmy w naszym Domu Modlitwy w Zawichoście dwa ważne wydarzenia. Przygotowało nas do nich skupienie, prowadzone przez Ks. Jacka Beksińskiego, szczególnie Eucharystia, liturgia godzin tych dni, przedłużona modlitwa i medytacja Słowa. W sobotę przeżyłyśmy obrzęd pokutny, który nas przybliżył do Boga i dzięki modlitwie (w tym modlitwie wstawienniczej) do siebie wzajemnie. W niedzielę natomiast najpierw wychwalałyśmy Maryję, modląc się słowami Akatystu, potem zawierzyłyśmy całą naszą Wspólnotę Matce Najświętszej, po czym był moment na indywidualny akt powierzenia się Matce Boga. Oba wydarzenia były bardzo przejmujące.
W galerii zdjęcia z tych wydarzeń.

13-14 XII 2014
Zawichost

Czuwanie adwentowe w Pychowicach Czuwanie adwentowe w Pychowicach
Tęsknota - Gotowość - Spełnienie, czyli Izajasz, Jan Chrzciciel i Maryja Izajasz tęsknił, Jan Chrzciciel okazał gotowość, gdy Chrystus Pan objawił się nad Jordanem, rozpoznał w Nim Mesjasza - wskazał na Niego, a Maryja? – jako pierwsza z ludzi doczekała się spełnienia – bo nosiła w swoim ciele Boga. Kiedy myślimy o Maryi, często popadamy w skrajności – albo mówimy, że jest tak wyjątkowa i tak święta, że nie ma z nami, „zwykłymi” ludźmi nic wspólnego, albo – próbując ją „unormalnić” – nie wierzymy w łaski, które otrzymała. Tymczasem, na Maryję możemy patrzeć jako na tę, dzięki której Bóg nam pokazał, jaki zamiar miał i ma względem każdego człowieka - człowiek w raju był niepokalany, pełny łaski, wdzięczny, wolny i nieśmiertelny; był nietknięty grzechem i śmiercią, widział rzeczy takimi, jakie są i miał bezpośredni kontakt z Bogiem - bliski, czuły i intymny. No i właśnie - Maryja ze względu na to, że miała się stać Matką Boga, otrzymała od Niego łaskę Niepokalanego Poczęcia – to znaczy urodziła się nietknięta grzechem i wszelką złą skłonnością, choć miała wolną wolę i tak jak Ewa w raju mogła wybierać – dobro albo zło. Niezwykłość Maryi polega jednak na tym, że Ona dobrze wiedziała, jaką łaskę otrzymała i kim byłaby, gdyby jej nie otrzymała. Maryja jest najmniejszą z małych, najpokorniejszą z pokornych; Maryja niczego sobie nie przypisuje, przeżywa siebie samą jako pełną łaski, dlatego, że Bóg Ją w pełni obdarował.
Czytaj więcej...


20 XI 2014
Pychowice

Przyjęcie do katechumenatu Katechumenat w diec. sandomierskiej
18.12. już w ostatnim z naszych Ośrodków, sandomierskim, miał miejsce Obrzęd przyjęcia do Katechumenatu. Ponieważ późno w tym roku wystartowaliśmy, było to dopiero wczoraj, ale Pan Bóg w swojej dobroci wszystko pięknie poukładał. W obrzędzie uczestniczyło czterech panów, głównym celebransem i przyjmującym był Ks. Bp Edward Frankowski, a kaznodzieją ks. Krzysztof Irek, opiekun naszego Ośrodka Katechumenalnego. Za to wszystko chwalimy i błogosławimy Ciebie Boże!

18 XII 2014
Sandomierz

Msze i jutrznie na Wawelu
Krzyż pod którym modliła się św. JadwigaSerdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii - w każdy wtorek o godzinie 7.30 w Katedrze Wawelskiej. Jest to szczególna Msza święta dla naszej Wspólnoty, ponieważ podczas niej, pod Wawelskim Czarnym Krucyfiksem, wzywamy wstawiennictwa naszej Patronki - Świętej Królowej Jadwigi. To właśnie ona, Święta Pani Wawelska, ustanowiła tutaj, w Katedrze, Kolegium Psałterzystów, którzy dniem i nocą śpiewali Bogu Psalmy, napełniając mury świątyni nieustannym uwielbieniem Boga. Stąd pochodzi też nazwa jednej z kaplic Katedry - kaplica Psałterzystów (Wazów). Święta Jadwiga wiedziała, że nie da się podjąć prawdziwie Bożego działania, jeśli nie będzie ono wyrastało z głębokiej i wiernej modlitwy. A jej zadania jako młodej Królowej dużego Państwa były szczególnie odpowiedzialne.

Zawsze po wtorkowej Mszy świętej zapraszamy więc także na wspólną jutrznię. Pragniemy w ten sposób nawiązać do nieustannej modlitwy Psałterzystów i chcemy, by była ona naszym szczególnym wyrazem wdzięczności Bogu za Patronkę, za jej opiekę nad naszą Wspólnotą, nad tym szczególnym miejscem i całą naszą Ojczyzną.


Kraków, Katedra Wawelska

Obrzęd przyjęcia do katechumenatu
Przyjęcie do katechumenatu 2014Kościół wchodzi w nowy rok liturgiczny, czyli w przeżywanie na nowo tajemnic Chrystusa - misterium Boga. Bóg daje nam czas na Jego poznawanie, a Kościół uczy, że rok liturgiczny to sam Chrystus w swoich tajemnicach.

28 listopada miał miejsce w katedrze szczecińskiej obrzęd przyjęcia do katechumenatu 12 osób dorosłych. Mszy i obrzędowi przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Nowi katechumeni dołączyli do trójki katechumenów, która od jakiegoś czasu jest już w drodze do sakramentów. Wczoraj natomiast, 4 grudnia, w kościele św. Marka w Krakowie, Ks. Biskup Grzegorz Ryś przyjął do katechumenatu kolejne dwie osoby. W tym przeżytym obrzędzie dokonało się ich "poczęcie" w łonie Kościoła poprzez znak naznaczenia krzyżem i przyjęcia Ewangelii. Teraz Kościół, jak dobra matka, będzie ich nosić w swoim łonie, karmić Słowem Bożym i modlitwą, by mogli się narodzić w paschalnych wodach chrztu. Katechumeni w tym obrzędzie publicznie wybrali Chrystusa, który - posługując się ręką Biskupa - naznaczył ich Krzyżem - znakiem swojego zwycięstwa. Katechumeni krakowscy, szczecińscy, sandomierscy i wszyscy inni będą, wchodząc w poszczególne tajemnice roku liturgicznego, razem z nami, wierzącymi, poznawać Chrystusa, by wejść z Nim w zażyłą relację, która sprawi, że pascha Pana stanie się także ich paschą. Chrzest w wigilię paschalną będzie dla nich śmiercią starego człowieka i zmartwychwstaniem do życia w pełni łaski.

Adwent 2014
Szczecin, Kraków

Formacja w junioracie 2014/15
Wykłady, wykłady, wykłady w junioracieW dniach 15 – 16 listopada odbył się pierwszy w tym roku zjazd junioratu. Zwyczajowo zostałyśmy przyjęte przez ojców Redemptorystów w Krakowie w ich domu rekolekcyjnym. W tym roku dołączyły do nas cztery siostry, które złożyły we wrześniu pierwsze śluby. Obecnie podstawowa grupa junioratu liczy czternaście sióstr.

Nasza formacja w tym roku obejmuje cykl wykładów z liturgiki - teologia sakramentów inicjacji, z teologii biblijnej - księgi prorockie i z teologii życia zakonnego - ślub ubóstwa. Dodatkowo odbyły się wykłady nawiązujące do duchowości i psychologii. Każdy zjazd to również dla nas szczególny czas spotkań i wymiany doświadczeń.

15-16 XI 2014
Kraków

Wieczory z bł. Michałem Giedroyciem
Błogosławiony Michał GiedroićWielki średniowieczny zakrystianin z kościoła św. Marka wychodzi z ukrycia i pragnie podzielić się hojnością swojego wstawiennictwa u Boga z wszystkimi.

Zapraszamy na Wieczory z bł. Michałem Giedroyciem. Najbliższe spotkanie już w niedzielę 16. listopada w kościele św. Marka o godz. 17.00. Program spotkań:

•  4 maja (dzień wspomnienia bł. Michała) - konferencja .mp3 (21 MB)
•  22 czerwca
•  28 września - konferencja .mp3 (23 MB)
•  16 listopada - konferencja .mp3 (15 MB)


W programie spotkania będzie konferencja na temat duchowości bł. Michała, Litania i półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy również na Msze św. o jego kanonizację w kościele św. Marka Ewangelisty w Krakowie

  • w każdy piątek o godz. 7:00 w kaplicy Giedroycianum
  • w drugi piątek miesiąca o godz. 12:30 (homilia przybliżająca tego błogosławionego, prośby i podziękowania)

niedziele, godz. 17:00
Kraków, kościół św. Marka

Rok Jubileuszowy i pierwsze spotkanie z Jadwigą
Jadwiga w szczecińskiej katedrze 2014​15 września rozpoczęłyśmy we Wspólnocie Rok Jubileuszowy, to znaczy, że weszłyśmy w 25-ty rok naszego wspólnego mieszkania i życia w Bożej Obecności. Może nie jest to jakiś oszołamiający wynik na łonie Kościoła powszechnego, biorąc pod uwagę, że za niecały rok dominikanie rozpoczną obchody 800-lecia swojego istnienia, a obecnie karmelici bosi cieszą się 500-tną rocznicą urodzin swojej reformatorki, św. Teresy, a jezuici świętują 450-lecie istnienia i 200-lecie wskrzeszenia po kasacie. W kategoriach “światowych” można​by jedynie powiedzieć, że mamy rzeczywiście zacnych towarzyszy naszego jubileuszu. Niemniej nie chodzi o rekordy. Chcemy ten rok przeżyć przede wszystkim we wdzięczności Panu Bogu. Jemu nasza wdzięczność konieczna nie jest, ale wierzymy, że dziękowanie każdą z nas zmienia na lepsze, pomnaża ten dar, który od Niego otrzymałyśmy i ugruntowuje dobro do którego zostałyśmy wezwane.

Rok jubileuszowy stał się również dla wspólnoty w Szczecinie pretekstem do zorganizowania cyklu spotkań ze św. Jadwigą. Pierwsze z nich odbyło się​ 8 listopada po wieczornej Mszy św. w katedrze. To inaugurujące nabożeństwo miało przybliżyć​ zebranym naszą patronkę jako człowieka wiary i człowieka niosącego wiarę innym.

W galerii kilka zdjęć z tego spotkania.

8 XI 2014
Szczecin

Warsztaty katechumenalne
Warsztaty katechumenalne 2014W dniach 18-19 X 2014 roku w Krakowie odbyły się warsztaty katechumenalne. Od kilku lat jesienią organizujemy takie spotkanie. Jest to czas, podczas którego dokształcamy się ale też podsumowujemy miniony rok w prowadzonych przez nas Ośrodkach Katechumenalnych.

Tym razem rozmawialiśmy o tym: jak rozmawiać by się usłyszeć?, jak budować Kościół - wspólnotę mężczyzn, kobiet i Boga i czy w tej strukturze proporcje mają jakiekolwiek znaczenie?, dlaczego w kościołach jest więcej kobiet i czy faktycznie naprawdę jest ich więcej?, oraz czy zagospodarowanie przez kobiety przestrzeni modlitewnej odpowiada mężczyznom - czyli kto lepiej modli się różańcem?

W tych i innych temu podobnych dylematach towarzyszyli nam znani fachowcy z dziedziny psychologii człowieka osoby duchowne i świeckie: państwo Marta i Marek Babik, nasza siostra Joanna Łuczyńska CHR, o. Maciej Guzik OCarm. i o. Krzysztof Biel SI.

Zapraszamy do galerii.

18-19 X 2014
Kraków

I śluby
Pierwsze śluby 2014A 15-ego września, w święto patronalne naszej Wspólnoty - Matki Bożej Bolesnej - cztery nasze siostry: Magdalena, Anna, Wioletta i Monika złożyły swoje pierwsze śluby rad ewangelicznych - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Uroczystość miała miejsce podczas Mszy świętej w kościele św. Jana Chrzciciela w Zawichoście. Towarzyszyły nam rodziny i przyjaciele.


Padły przejmujące słowa:
"Panie Jezu Chryste, .... ślubuję Ci czystość, ubóstwo i posłuszeństwo..., by wpatrując się w Twoją miłość, ukazaną w tajemnicy Krzyża, służyć Tobie obecnemu w Liturgii Kościoła i Twemu spotkaniu z ludźmi".

15 IX 2014
Zawichost

Rozpoczęcie nowicjatu kanonicznego i obłóczyny
Obłóczyny nowicjuszek 2014
14-ego września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, miały miejsce w Domu Nowicjatu w Sandomierzu obłóczyny dwóch naszych sióstr: Magdaleny i Katarzyny. Prosimy o modlitwę za nie, by ten czas "pustyni" był dla nich czasem pogłębienia więzi z Chrystusem i dobrego przygotowania do złożenia ślubów zakonnych.

Dlatego chcę ją przynęcić,
na pustynię ją wyprowadzić
i mówić jej do serca (Oz 2, 16).

14 IX 2014
Sandomierz

Ponowienie ślubów zakonnych
Ponowienie ślubów zakonnych 2014W dniach 22 i 28 sierpnia nasze siostry juniorystki ponawiały swoje śluby. Załączone zdjęcia pochodzą z 28-sierpnia. Siostry ponawiały śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na kolejny rok, oczywiście, podczas Mszy świętej, tym razem odprawianej w kościele św. Marka w Krakowie, przy którym w 1990 r. powstała nasza Wspólnota. Po Eucharystii odśpiewałyśmy uroczyste nieszpory i udałyśmy się na agapę do... Domu Macierzystego - naszej KOLEBKI. Dom jest mały, ciasny, niskie stropy i skosy zapraszają do pokornego schylania się . Jednym słowem - w domu panował serdeczny, siostrzany przepych. Módlcie się za nas, byśmy zawsze wiernie szły za Jezusem.

Zapraszamy do galerii.

22 i 28 VIII 2014
Kraków, kościół św. Marka

To była pielgrzymka!

Prywatna pielgrzymka do CzestochowyW dniach 23-26 sierpnia udałyśmy się we dwie (s. Anna i s. Marzena) do Częstochowy. Pielgrzymka "kameralna" ma niepowtarzalny klimat. Można iść w dogodnym tempie, zatrzymać się na chwilę, by się pomodlić, coś zobaczyć, albo by z kimś dłużej porozmawiać, podzielić się wiarą, nadzieją i okazać sobie wzajemną troskę, miłość. Szłyśmy trasą przez Olkusz - Ogrodzieniec - Leśniów - Olsztyn aż na Jasną Górę. Ludzie reagowali tak serdecznie, że nie było problemu ani z noclegiem, ani z jedzeniem. Pukałyśmy do drzwi i pytały, czy nie znalazł by się kawałek podłogi dla dwóch pątniczek. W odpowiedzi goszczono nas, i to po królewsku. Opatrzność, to znaczy Dobry Ojciec, czuwał nad nami i troszczył się o nas aż do najmniejszego szczegółu. Prosił jednak o dziecięcą prostotę, zaufanie i o pokorę - na nie odpowiadał z hojną czułością. W drodze towarzyszyła nam codziennie modlitwa różańcowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Była też okazja do drogi w ciszy i do wspólnego śpiewu. Wielkim przeżyciem były dla nas obu odwiedziny Sanktuarium Matki Rodzin w Leśniowie. Długo się tam modliłyśmy. Wzruszenie było tym większe, że ojcowie paulini, przeżywając oblężenie pielgrzymów w klasztorze i we wszystkich rozmównicach, poszukali nam noclegu u rodziny kapłana, pochodzącego z Leśniowa. Choć nasza wizyta była niespodziewana, domownicy przyjęli nas z otwartymi ramionami. Droga do Częstochowy wymagała cierpliwości, bo słońce przeplatało się z deszczem, niemniej dzięki przyjaźni trud wydawał się mniejszy, a poczucie humoru i iskry wiary wciąż pobudzały. No i wreszcie dotarłyśmy do Częstochowy - już 25-ego sierpnia. Okazało się, że Częstochowa również przeżywa oblężenie - tym razem nie przez Szwedów, ale przez pielgrzymów, no i trudno o nocleg. Ale troskliwy ojciec paulin obdzwonił parę miejsc i wreszcie przyjęły nas bliskie nam bardzo Małe Siostry Jezusa. Czułyśmy się u nich jak w domu. Klimat klasztoru i wspólnoty siostrzanej jest podobny. Wieczorem udałyśmy się na wigilijną Mszę świętą (imieninową Mszę Maryi) na szczyt. Rozpoczęła się o 19.00. Była piękna, spokojna, a że nie padało i nie prażyło, można się było bez przeszkód modlić . Po Mszy świętej udało się nam dotrzeć do kaplicy Matki i być blisko Niej. Modlitwa zakończyła się wspólnym apelem. 26-ego udałyśmy się do Wieczernika na adorację, a potem na szczyt, gdzie o 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Lało jak z cebra. Myśmy stały pod dachem na górze. Tam wprawdzie było ciepło i w zasadzie sucho, ale ścisk był taki, że wielu z nas po prostu wisiało w powietrzu. Jakim cudem w takim warunkach przeszedł Pan i do wszystkich dotarł kapłan z Komunią święta, tego nikt nie wie. Ludzie jakoś robili jeden drugiemu miejsce (pomimo braku miejsca). Można było poczuć fizycznie, że jesteśmy jednym ciałem. Warunki atmosferyczne i ścisk dały maleńką okazję do tego, by dołączyć kropelkę osobistego trudu do modlitwy i ofiary Jezusa w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza prześladowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijan. To było wielkie przeżycie. A pielgrzymka? - Chwała Tobie, Panie, za tak piękny i błogosławiony czas, a Tobie, Matko, za to, że JESTEŚ!

Zapraszamy do galerii.

23-26 VIII 2014
Kraków - Częstochowa

Studium Katechumenalne - nabór
We wrześniu rusza nabór do dwuletniego studium katechumenalnego. Celem studium jest przygotowanie formatorów do towarzyszenia osobom nieochrzczonym, nie w pełni wtajemniczonym, lub przeżywającym kryzys wiary.

Osoby zainteresowane zachęcamy do pobrania plakatu lub folderu informacyjnego.

IX 2014
Kraków

Archiwum wiadomości >>
Góra.

© Jadwiżanki Wawelskie